Text se teprve připravuje.

KLIMATIZACE

 

 K plnění systému klimatiace chladivem R134a používáme automatickou plničku Bosch. Celý proces trvá přibližně 35-40min a skládá se z odsátí zbytkového starého chladiva, vyvakuování systému-20minut, podtlaková zkouška těsnosti a samotné naplnění odváženým množstvím chladiva přesně dle typu vašeho vozu. O celém procesu dostanete vytištěný protokol, takže přeně uvidíte kolik bylo do Vašeho vozu naplněno chladiva.  Informujte se osobně nebo na tel. 517371206, 602736917.

 

  Naše aktivity nekončí jen u plnění a čištění systémů klimatizace, ale zabýváme se také diagnostikou elektronického systému klimatizace, opravami kompresorů, hadic, potrubí a veškerých elektronických kompenentů ovládání klimatizace. Únik chladiva ze systému klimatizace zjišťujeme několika způsoby. Základní zkouška těsnosti celého systému se provádí pomocí přístroje Bosch pro plnění chladiva, kde samotný přístroj provede zkouškou těsnosti podtlakem ihned po kroku vyvakuování systému. Jestliže je zkouška negativní je ihned upozorněna obsluha a fáze naplnění chladivem už dále neproběhne. Pro další testy těsnosti používáme nejčastěji fluorescenční UV barvivo, které přidáváme do hladiva vždy při plnění systému chladivem. Případná netěsnost lze následně zjistit tak, že se nasvítí výkonou UV lampou a vizuelně přes žluté brýle zkontrolují veškeré trubky, hadice, kondenzátor, kompresor a všechny přístupné časti okruhu klimatizace. Rychlejší úniky z okruhu klimtizace také zjišťujeme pomocí natlakování systému dusíkem a následnou kontrolou. V poslední době se nám také osvědčila detekce úniku chladiva pomocí přístroje od amerického výrobce, pomocí kterého "očucháváme" všechny spoje a problémové části systému. Velmi citlivý detektor přímo určený na chladivo R134a následně akusticky upozorňuje na místo úniku chladiva.

  Servisem klimatizací jsme se začali zabývat asi před 15 lety. Za tu dobu jsme nasbírali spoustu zkušeností s opravami a údržbou systémů klimatizací na většině osobních a dodávkových vozů. Pro plnění klimatizací používáme plněautomatickou plničku SILVERTRONIC od BOSCHe. S tímto přístrojem dokážeme jak doplnit tak i zcela nově naplnit jakoukoliv klimatizaci na osobních i nákladních vozech. Přístroj umí také recyklovat a vyčistit chladivo v systému klimatizace. Nabízíme rovněž čištění - dezinfekci vzduchovodů a výparníku v interiéru vozidla, čímž zabráníte vzniku nepříjemného zápachu z výdechů klimatizace a topení uvnitř vozu. Samozřejmostí je výměna pylových filtrů, které BOSCH nabízí ve standardním provedení a v provedení s aktivním uhlím. Přehled, umístění a objednací čísla pylových filtrů u nekterých vozů.

 

 

© 2021 AUTO DAREBNÍK spol. s r.o. Všechna práva vyhrazena.
Internetový obchod EasyShop® 3.9 © IT STUDIO s.r.o.